ما را در شبکه های اجتماعی

خنک نکردن داکت اسپلیت

چرا داکت اسپلیت خنک نمی کند؟

خنک نکردن داکت اسپلیت

خنک نکردن داکت اسپلیت موضوع آزار دهنده ای در روزهای گرم سال است. همانطور که گرم نکردن آن در روزهای زمستانی، نشان دهنده وجود مشکلی در داکت اسپلیت است. اگر داکت اسپلیت شما خنک نمی کند، باید در جستجوی این سوال باشید که مشکل از کجاست و چرا داکت اسپلیت خنک نمی کند ؟

همانطور که می دانید، امروزه یکی از وسایل پرطرفدار سرمایشی و گرمایشی داکت اسپلیت است. این وسیله ممکن است در فصل گرمای تابستان به خوبی فضای داخل خانه را خنک نکند. در صورتی که با مشکل خنک نکردن داکت اسپلیت مواجه شده اید، پیشنهاد می کنیم در این مقاله همراه ما باشید.

در این مقاله به این سوال که چرا داکت اسپلیت خنک نمی کند می پردازیم. شما هم اگر با مشکل خنک نکردن داکت اسپیلت مواجه هستید، برای آشنایی با دلایل خنک نکردن داکت اسپلیت تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

 

آیا داکت اسپلیت شما هوا را خنک نمی کند ؟ به صفحه خدمات  تعمیر داکت اسپلیت بدادم برس سر بزنید. یا برای اعزام تعمیرکار به محل با ما تماس بگیرید. 

26705349             26705389

 

قبل از هر کاری ریموت کنترل را چک کنید.

اگر به دنبال این هستید که چرا داکت اسپلیت خنک نمی کند، ابتدا باید ریموت کنترل آن را چک کنید. در واقع برای این که داکت اسپیلت خنک کند، باید ریموت کنترل روی حالت cold قرار گرفته باشد. اما اگر باز هم با بودن حالت cold داکت اسپلیت خنک هوای گرم می زند نکات زیر را هم چک کنید.

 

بروز مشکل در کمپرسور داکت اسپلیت

یکی از دلایل رایج که باعث خنک نکردن داکت اسپلیت می شود، بروز مشکل در کمپرسور آن است. همانطور که می دانید، کمپرسور یکی از قطعات گران بها در این دستگاه است که در صورت بروز هر مشکل برای این قطعه مجبور می شوید، هزینه سنگینی بابت تعمیر آن بپردازید.

اگر مشکل خنک نکردن داکت اسپلیت شما به خاطر کمپرسور باشد، تعمیر آن کار هر کسی نیست و باید برای رفع این مشکل است به دنبال یک تعمیرکار حرفه‌ای بگردید.
تنها کاری که لازم است شما در این زمان انجام بدهید این است که در صورت باد گرم داکت اسپلیت سریع آن را خاموش کرده تا این قطعه گران قیمت با مشکل خاصی روبرو نشود و شما مجبور به پرداخت هزینه زیادی نشوید.

 

مشکل از برد داکت اسپلیت

برد مهم ترین قطعه داکت اسپیلت می‌باشد. چرا که تمام دستوراتی که به این وسیله داده می‌شود، توسط برد انجام می‌شود و در صورتی که مشکل خنک نکردن از برد باشد، ممکن است در کنار خنک نکردن فضا به طور کلی داکت اسپلیت از کار بیفتد.

 

کثیف بودن فیلتر داکت اسپلیت

اسپلیت مانند کولرهای گازی دارای یک فیلتر هواست که آلودگی موجود در هوا را گرفته تا هوای تمیز به داخل خانه راه یابد. در صورتی که فیلتر هوا داکت اسپلیت کثیف شده باشد، روی خنک کردن محیط تاثیر می گذارد.

در واقع فیلترهای کثیف باعث می شود که هوای محیط به خوبی تهویه نشود. بنابراین قبل از این که به دنبال علت خنک نکردن داکت اسپلیت باشید، فیلتر آن را بررسی کنید و در صورت تمیز بودن فیلتر می‌توانید از یک تعمیرکار کمک بگیرید.

 

به اتمام رسیدن گاز داکت اسپلیت

هر ساله نیاز است برای خنک کردن محیط گاز داکت اسپیلت پر شود. در صورتی که این کار را انجام ندهید ممکن است علت خنک نکردن به خاطر پر کردن گاز باشد. همچنین برای پر کردن گاز داکت اسپیلت از گازهای استاندارد استفاده کنید و برای این کار از افراد حرفه ای در این زمینه کمک بگیرید.

 

مسدود شدن لوله های اتصال

داکت اسپلیت از دو قسمت یونیت داخلی و یونیت خارجی تشکیل شده است که این دو قسمت توسط لوله های مسی به یکدیگر متصل می شوند. در صورتی که لوله های مسی دچار خرابی و مسدود شده باشند، تهویه هوا به درستی انجام نمی شود و باعث می شود که باد گرم تولید شود.

 

مشکل از فن یا موتور فن

کار فن در داکت اسپلیت این است که سرمای تولید شده را به داخل خانه منتقل کند. در صورتی که موتور دچار خرابی و سوختن بشود، دیگر توانایی انتقال هوای خنک به داخل خانه را ندارد. در این مواقع هیچ‌گونه هوایی به داخل خانه انتقال داده نمی‌شود و یکی از علت های باد گرم داکت اسپلیت ممکن است از خرابی فن باشد.

 

نامناسب بودن جای کندانسور و یا قرار گرفتن کاور بر روی آن

در مواقعی که کندانسور در مکان نامناسب قرار می گیرد و در معرض نور مستقیم خورشید می باشد، ممکن است به خاطر گرم شدن قطعات درونی آن توانایی خنک کردن هوا را نداشته باشد. همچنین در صورتی که از یاد رفته باشید کاور روی آن را بردارید ممکن است کاور باعث گرم بودن هوای داکت اسپلیت شده باشد.

به طور کلی مشخص است که اگر داکت اسپلیت خنک نمی کند، یعنی اختلالی در کارکرد آن یا قطعاتش به وجوئد آمده که لازمک است با کمک گرفتن از یک تعمیرکار داکت اسپلیت به تعمیر داکت اسپلیت بپردازید.

این مقاله در تعمیرات شما را کمک نخواهد کرد بلکه در شناسایی مشکلات احتمالی نقش بسزایی دارد. چرا که تعمیرات داکت اسپلیت نیاز به تخصص و مهارت خاص دارد که اگر از دانش کافی بهره مند نیستید لازم است این کار را به متخصصش بسپارید.

در این مقاله تمام تلاش خود را به کار گرفته ایم تا شما را با دلایل خنک نکرن داکت اسپلیت آشنا کنیم. امیدواریم که با مطالعه این پست، به این پرسش که چرا داکت اسپلیت خنک نمی کند پاسخ داده باشیم.

 

اگر این مطلب برایتان مفید بوده، به ما امتیاز بدهید. به هر میزان که از آن رضایت داشتید.

مطالب پیشنهادی

انتشار در شبکه های اجتماعی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر مطالب :

نقاشی ساختمان در شمال
تزئینات ساختمان

نقاشی ساختمان در شمال

نقاشی ساختمان در شمال شامل چه مواردی می باشد؟ نقاشی ساختمان در شمال می‌تواند شامل موارد زیر باشد: نقاشی دیوارهای خارجی ساختمان: این نوع نقاشی‌ها

بیشتر بدانید>>
محوطه سازی در شمال
بازسازی ساختمان

محوطه سازی در شمال

محوطه سازی حیاط شامل چه می باشد؟ محوطه سازی حیاط شامل انجام فعالیت‌های مختلفی است که هدف آن تغییر و بهبود ظاهر و استفاده از

بیشتر بدانید>>
طراحی کف حیاط ویلا در سال 1402
بازسازی ساختمان

طراحی کف حیاط ویلا

طراحی کف حیاط ویلا شامل چه می باشد؟ طراحی کف حیاط ویلا شامل عناصر زیر می‌باشد؟؟ با ما همراه باشید. طراحی کف حیاط ویلا شامل:

بیشتر بدانید>>