ما را در شبکه های اجتماعی

برفک زدن یخچال

علت برفک زدن یخچال ساید و معمولی | جلوگیری از برفک زدن یخچال

 

برفک زدن یخچال اتفاق ناخوشایندی است که کارکرد یخچال را با مشکل رو به رو می کند. آیا می دانید که چرا یخچال برفک می زند؟ دلایل برفک زدن یخچال چیست ؟ آیا علت برفک زدن یخچال ساید با دلیل برفک زدن یخچال معمولی متفاوت است؟ چگونه می توان از برفک زدن یخچال جلوگیری کرد ؟ چه راهکاری برای آب کردن برفک یخچال توصیه می شود ؟

برای تعمیر یخچال در منزل با بدادم برس تماس بگیرید.

چرا یخچال برفک می زند ؟

در این مطلب به تمام این سوالات مطرح شده پاسخ داده ایم و در آن به دلایل برفک زدن یخچال ساید و معمولی، راهکارهای جلوگیری از برفک زدن یخچال و آب کردن سریع برفک پرداخته ایم. تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

مکان نامناسب یخچال

یخچال باید در جایی از آشپزخانه قرار داده شود که محیط اطرافش دارای رطوبت زیاد نباشد. وقتی در محیط اطراف یخچال رطوبت بالا باشد با هر بار ، باز و بسته کردن درب یخچال رطوبت وارد یخچال شده و به برفک تبدیل می شود.

در آشپزخانه های کوچکی که سقف کوتاه دارند، قرار دادن یخچال کنار اجاق گاز و سماور باعث می شود، هوای مرطوب وارد یخچال شده و باعث ایجاده توده های بزرگ از برفک شود. پس حتما هنگام نصب یخچال آن را در مکان مناسب قرار دهید.

خراب شدن لاستیک درب یخچال

در اطراف در تمام یخچال ها لاستیکی نصب شده که به بدنه یخچال می چسبد و از نفوذ هوا به داخل یخچال جلوگیری می کند. اگر لاستیک با گذر زمان دفرمه یا حتی چند میلی متر سوراخ یا پاره شود، هوای محیط به داخل یخچال نفوذ کرده و باعث ایجاد برفک می شود.

برای حل این مشکل با مراکز تعمیر تماس بگیرید. خراب شدن لاستیک درب یخچال علاوه بر ایجاد برفک، باعث بالا رفتن مصرف برق و همچنین خراب شدن کمپرسور می شود.

خراب شدن ترموستات یخچال

اگر دلیل برفک زدن یخچال خرابی لاستیک یا گذاشتن یخچال در مکان نامناسب نبود. علت برفک یخچال خرابی ترموستات است. برای برطرف کردن مشکل ترموستات باید آن را تعمیر و یا تعویض کنید. به دلیل حساسیت قطعه ترموستات ،تعمیر و تعویض این قطعه را حتما باید به متخصصین ماهر و زبده این کار بسپارید.

علت برفک زدن یخچال ساید چیست ؟

چرا یخچال ساید برفک می زند ؟ به طور کلی دلیل اصلی ایجاد برفک در یخچال ساید و یخچال های معمولی ورود هوای گرم به داخل یخچال است. با برخورد هوا گرم و هوای سرد و بالا رفتن رطوبت برفک ایجاد می شود. باید یخچال را در قسمتی از آشپزخانه جاسازی کنید که رطوبت کمتری به یخچال برسد.

جایی مناسب است که از سماور و اجاق گاز فاصله داشته باشد. خرابی لاستیک درب یخچال را چک کنید و در صورت لزوم لاستیک را تعویض نمایید. با تعویض لاستیک دیگر هوای گرم از لای درب یخچال وارد نخواهد شد.

همچنین مصرف برق نیز کاهش می یابد. دلیل مهم دیگری که عامل ایجاد برفک در یخچال های ساید است، خرابی ترموستات می باشد. ترموستات قطعه ای حساس است، برای عیب یابی و تعمیر آن از شرکت های خدماتی که در منزل سرویس می دهند استفاده کنید.

راهکار های جلوگیری از برفک زدن یخچال

برای جلوگیری از برفک زدن یخچال رعایت چند نکته ضروری است. این قسمت را مطالعه کنید تا با ترفند های جلوگیری از برفک زدن یخچالها آشنا شوید.

نکته اول این است که سعی کنید درب یخچال را بسته نگه دارید. باز کردن زیاد درب باعث ورود رطوبت و خروج سرمای یخچال می شود. رطوبت ورودی پس از سرد شدن به برفک تبدیل می شود. از باز کردن بیش از حد یخچال  جلوگیری کنید.

نکته دوم این است که درون یخچال را سازماندهی نمایید. وقتی وسایل و مواد داخل یخچال به طور مرتب چیده شده باشد. دیگه برای پیدا کردن چیزی که احتیاج دارید، درب یخچال به مدت طولانی باز نخواهند ماند. در نتیجه برفک کمتری ایجاد می شود.

نکته سوم این است که از گذاشتن وسایل و غذاهای خیلی گرم داخل یخچال خودداری کنید. غذا اول باید خنک شود و سپس داخل یخچال بگذارید. زیرا گرمای گرما ایجاد رطوبت و برفک می کند. میو‌ه ها را پس ازشستن با دستمال خشک کنید و سپس داخل یخچال قرار دهید. با این کار از سرمازدگی میوه‌ها جلوگیری می شود.

نکته چهارم این است که برای یخچال دمای مناسبی را حفظ کنید. دمای داخلی و خارجی مناسب از ایجاد برفک جلوگیری می کند. دمای فریزر داخلی حداقل باید روی صفر درجه فارنهایت تنظیم شود.

نکته پنجم این است که فریزر یخچال را نه آنقدر زیاد پر کنید و آنقدر خالی بماند. باید به میزان که جا دارد، غذاها و میوه ها را داخل یخچال انبار کنید.

 

ترفندهای آب کردن سریع برفک یخچال

هنگامی که لایه ضخیمی از برفک در یخچال خود مشاهده کردید، زمان آن رسیده که اقدام به تمیز کردن یخچال کنید. برای این کار ابتدا باید برنامه ریزی کنید که در چه روزی آب شدن برفک یخپال را انجام دهید.

معمولا سعی کنید این کار را در روزهای خنک انجام دهید. زیرا مواد غذایی که از داخل یخچال خارج کرده اید در روزهای خیلی گرم احتمال فاسد شدن دارند. پس از برنامه ریزی و تعیین زمان تمیز کردن برفک باید یخچال را از برق بکشید.

وقتی یخچال خاموش شود بلافاصله دمای آن بالا می رود و یخ ها و برفک ها به شکل طبیعی آب می شوند. برخلاف باور عمومی استفاده از سشوار توصیه نمی شود. در مرحله بعدی می توانید ظرف آب جوش را داخل قفسه های یخچال قرار دهید.

این کار باعث گرم شدن دمای داخل یخچال می شود. پس از گذشت حدودن 30  دقیقه برفک ها آب می شوند و شما می توانید با کاردک آن‌ها را از یخچال خارج سازید. وقتی برفک یخچال آب می شود، کف آشپزخانه خیس خواهد شد.

بنابراین از چند عدد حوله برای جذب آب کف آشپزخانه استفاده کنید. برای جدا کردن برفک ها از کاردک پلاستیکی استفاده کنید. به هیچ عنوان از چاقو کمک نگیرید زیرا احتمال سوراخ شدن و نشتی گاز یخچال از دیواره های جا یخی وجود دارد.

وقتی تمام برفک ها آب شد، داخل یخچال را با آب و مواد شوینده تمیز کنید. سپس آن را خشک کرده و مواد غذایی را دوباره داخل یخچال بگذارید. در پایان دو شاخه را به پریز وصل کنید.

مطالب پیشنهادی

انتشار در شبکه های اجتماعی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر مطالب :

نقاشی ساختمان در شمال
تزئینات ساختمان

نقاشی ساختمان در شمال

نقاشی ساختمان در شمال شامل چه مواردی می باشد؟ نقاشی ساختمان در شمال می‌تواند شامل موارد زیر باشد: نقاشی دیوارهای خارجی ساختمان: این نوع نقاشی‌ها

بیشتر بدانید>>
محوطه سازی در شمال
بازسازی ساختمان

محوطه سازی در شمال

محوطه سازی حیاط شامل چه می باشد؟ محوطه سازی حیاط شامل انجام فعالیت‌های مختلفی است که هدف آن تغییر و بهبود ظاهر و استفاده از

بیشتر بدانید>>
طراحی کف حیاط ویلا در سال 1402
بازسازی ساختمان

طراحی کف حیاط ویلا

طراحی کف حیاط ویلا شامل چه می باشد؟ طراحی کف حیاط ویلا شامل عناصر زیر می‌باشد؟؟ با ما همراه باشید. طراحی کف حیاط ویلا شامل:

بیشتر بدانید>>