با ما همراه باشید

021-91001660

خاموش شدن آبگرمکن

چرا آبگرمکن خاموش می شود؟ علت خاموش شدن آبگرمکن

خاموش شدن آبگرمکن یا روشن نماندن آبگرمکن نیاز به بررسی دارد. چرا آبگرمکن خاموش می شود؟ یا به عبارت دیگر چرا ابگرمکن روشن نمی ماند؟ برای پاسخ به این سوال این مقاله را ترتیب داده ایم تا شما را با دلایل خاموش شدن آبگرمکن آشنا کنیم.

آبگرمکن تان خاموش می شود ؟ برای تعمیرات آبگرمکن به صفحه مربوطه مراجعه کنید.

چرا آبگرمکن خاموش می شود؟

دلیل خاموش شدن شمعک آبگرمکن یا روشن نماندن شمعک آبگرمکن، خاموش شدن مشعل آبگرمکن یا روشن نماندن مشعل آبگرمکن را در ادامه بخوانید. در ادامه دلایل مختلف روشن نماندن آبگرمکن که مربوط به خرابی ترموکوبل، بسته بودن شیر گاز، خرابی واشر و دیگر قسمت های آبگرمکن می شود  را می خوانید.

 

بروز مشکل در شمعک

یکی از دلایل خاموش شدن آبگرمکن، بروز مشکل در شمعک آبگرمکن است. در حالت عادی هنگامی که شیر آب گرم باز می‌ شود آبگرمکن باید روشن شود اما اگر شمعک خاموش باشد آبگرمکن روشن نخواهد ماند.

دلایل خاموش شدن شمعک

 • قطع بودن گاز ساختمان، باز نبودن شیر پروانه‌ای
 • از کار افتادن دیافراگم و گرفتگی شیر احتراق و لوله مبدل
 • گاهی اوقات نیز با بستن آب گرم مشعل آبگرمکن خاموش می‌شود.

دلیل خاموش شدن مشعل

 • بروز مشکل در شیپوره
 • دیافراگم، اورین
 • سوپاپ و شیر احتراق است.

 

خرابی ترموکوپل

هرگاه با باز کردن آب گرم مشعل آبگرمکن روشن نشد، باید علت این اتفاق بررسی شود.

یکی از دلایل روشن نشدن آبگرمکن خرابی ترموکوپل می‌ باشد. اگر سیم مربوط به ترموکوپل دچار قطعی شده باشد، باید آن را تعویض کنید. در بعضی مواقع نیز ترموکوپل به درستی در جای خود نصب نشده است. باید چگونگی نصب ترموکوپل را بررسی کنید و در صورت نیاز به درستی نصبش کنید.

اگر می‌خواهید مطمئن شوید که ترموکوپل آبگرمکن شما سالم است یا نه، انتهای آن را به بویین وصل کنید. سپس سر ترموکوپل را حرارت داده و هسته بویین را به داخل فشار دهید. سی ثانیه هسته بویین را در آن حالت نگه داشته و سپس رها کنید. اگر  بویین پس از رها کردن به آهستگی به جای خود بازنگشت، ترموکوپل مشکلی ندارد و اگر به جای خود برگشت باید ترموکوپل را تعویض کنید.

 

بسته بودن شیر گاز

اگر قطعات داخلی آبگرمکن هیچ مشکلی نداشته باشند، ممکن است دلیل خاموش شدن آبگرمکن بسته بودن شیر گاز باشد. گاهی اوقات دلیل روشن نشدن آبگرمکن دلیل ساده و پیش پا افتاده‌ای است. با باز کردن شیر گاز آبگرمکن روشن می‌ شود.

 

خرابی واشر دیافراگم

یکی دیگر از دلایل خاموش شدن آبگرمکن خراب شدن واشر دیافراگم است‌. هنگامی که فشار داخل آبگرمکن کم شود، شمعک روشن نمی‌ شود. دیافراگم کنترل کننده فشار آبگرمکن است. برای رفع این مشکل باید دیافراگم تعویض گردد.

 

نصب اشتباه شیر آب سرد و گرم

در بعضی از مواقع دلیل خاموش شدن آبگرمکن مربوط به لوله کشی ساختمان می‌باشد. هرگاه شیر آب سرد و گرم آبگرمکن اشتباهی به آبگرمکن وصل شده باشد، آبگرمکن خاموش خواهد شد. همچنین  گرفتگی لوله‌های آبگرمکن توسط رسوب، یکی دیگر از دلایل خاموش شدن آبگرمکن است.

 

نبود آب کافی در لوله‌ها

وقتی آب کافی در لوله‌ها وجود نداشته باشد و آب لوله‌ها از حد معینی کمتر باشد، آبگرمکن خاموش شده و دیگر روشن نخواهد شد. در چنین مواقعی حتما باید دلیل کم شدن آب لوله‌ ها بررسی شود. گاهی اوقات نشتی آبگرمکن، قطع شدن آب ساختمان و خرابی منبع انبساط دلایل کم شدن آب لوله‌ ها هستند. برای رفع این مشکل دلایل کم شدن آب لوله ها را چک کنید و در صورت نیاز آن‌ ها را برطرف کنید.

 

انباشته شدن رسوب در الکترود

یکی دیگر از دلایل خاموش شدن آبگرمکن، جمع شدن رسوب روی سری الکترود می‌باشد. با خراب شدن و انسداد الکترود جریان گاز دچار اختلال شده و در نتیجه گاز به شمعک نرسید و آبگرمکن خاموش می‌ شود.

 

بروز اختلال در سنسور دودکش

دلیل دیگری که می‌ توان برای خاموش شدن آبگرمکن ذکر کرد، وجود خرابی در سنسور دودکش آبگرمکن است. برای اینکه آبگرمکن بلافاصله بعد از روشن کردن، خاموش نشود، اتصالات دود کش را بررسی کنید و از درست نصب شدن سنسور دودکش اطمینان حاصل کنید.

برای حل مشکل خاموش شدن آبگرمکن تان با ما تماس بگیرید 

26705349     26705389

3 پاسخ

 1. با سلام
  سوال مبهمه
  شاید طول شعله کوتاه باشه ک اینو گفته
  نیاز ب سرویس رگولاتور آب و گاز و تعویض دیافراگم است

 2. سلام و عرض ادب. من چند ماه بود که خونم پمپ آب نداشت الان که پمپ گذاشتن آب گرمکن من خیلی بیش از حد گور میگیره و وقتی که حمام میرم خاموش میشه علت چی میتون باشه ؟

 3. ابگرمکن گازی روشن میشود اب را هم گرم میکند ولی بعداز گرم شدن اب بجای روشن ماندن شمعک کلا خاموش میشود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط :

تزئینات ساختمان

نصب کاغذ دیواری

امروزه نصب کاغذ دیواری روی دیوار جایگزین بسیار خوبی برای نقاشی و رنگ آمیزی ساختمان‌ ها شده است. ماندگاری کاغذ دیواری از رنگ بیشتر است.

بیشتر بدانید>>