ما را در شبکه های اجتماعی

علت زرد سوختن شعله گاز

علت زرد سوختن شعله اجاق گاز چیست ؟

 

زرد سوختن شعله اجاق گاز یا نارنجی سوختن شعله اجاق گاز یکی از مواردی است که نشان دهنده مشکلی در اجاق گاز است و باید برای تعمیر اجاق گاز اقدام کرد. اما علت زرد سوختن سعله اجاق گاز چیست ؟ اگر می خواهید بدانید که شعله اجاق گاز زرد است، تا انتهای این مطلب ما را همراهی کنید.

اگر بعد از مطالعه این مطلب، باز هم احساس کردید که نیاز به اعزام تعمیرکار بجهت تعمیر اجاق گاز تان و یا انجام هر گونه تعمیرات در زمینه اجاق گاز دارید، حتما با بدادم برس تماس بگیرید تا در اسرع وقت و با کمترین هزینه تعمیر اجاق گاز تان به انجام برسد.

اجاق گازتان به خوبی کار نمی کند ؟ برای تعمیر اجاق گاز در محل و اعزام تعمیرکار با بدادم برس تماس بگیرید.

 

 

علت زرد سوختن شعله اجاق گاز چیست ؟

در این پست ما سه دلیل اصلی که شعله اجاق گاز زرد می سوزد را آورده ایم و توضیحی برای درک بهترشان داده ایم. در صورتی که این موراد برای تان قابل رفع هستن ان ها را برطرف کنید. در غیر این صورت اگر در زمینه تعمیر اجاق گاز تخصص ندارید از یک تعمیرکار کمک بگیرید تا علت زرد سوختن شعله اجاق گاز را بررسی و حل کند.

 

سوختن ناقص گاز

شعله‌ اجاق گاز در بهترین حالت به رنگ آبی می سوزد، اما به خاطر بروز مشکلات و دلایل متفاوت ممکن است شعله به رنگ زرد بسوزد. علت زرد شدن شعله اجاق گاز سوختن ناقص گاز می باشد. اگر به جای اکسیژن درون گاز، مونوکسید کربن وجود داشته باشد، رنگ شعله زرد خواهد شد. نبود هوای کافی برای سوختن گاز نیز دلیل دیگر زرد شدن شعله گاز است.

برای سوختن هر متر مکعب گاز، ده متر مکعب هوا احتیاج است و هر قدر که رنگ شعله اجاق گاز آبی تر باشد، اکسیژن بیشتری در اختیار گاز است. هر نوع تغییر رنگ در شعله نشان می دهد که اجاق گاز شما دچار مشکلاتی شده است. برای داشتن یک شعله با رنگ نرمال و آبی بهتر است که به عیب یابی اجاق گاز بپردازید و علت زرد سوختن شعله اجاق گاز را پیدا کنید.

 

گرفتگی دریچه های هوای اجاق گاز

ابتدا دریچه های هوای دستگاه اجاق گاز خود را چک کرده و در صورت مشاهده هر گونه گرفتگی آن را باز کنید. با باز کردن مسیر دریچه های هوا، اکسیژن کافی برای سوختن گاز وجود خواهد داشت. در حالت گرفتگی نسبت هوای موجود در مخلوط کن اجاق گاز خیلی کم است و نوک شعله ها زرد می سوزد.

برای رفع این ایراد باید صفحه تنظیم کننده را که در مخلوط کن قرار گرفته، باز کنید. همچنین در اجاق گازهای جدید باید فاصله لوله رابط تا نازل را چک کرده و از تنظیم بودن آن اطمینان حاصل کنید.

 

انسداد منافذ ورودی هوا

علت دیگر زرد سوختن شعله اجاق گاز ممکن است گرفتگی و انسداد منافذ ورودی هوا باشد. الیاف و گرد و غبار موجود در هوا باعث مسدود شدن منافذ می‌ شوند. اگر سوراخ های مشعل اجاق گاز یا مسیر ورودی اجاق گاز هم دچار گرفتگی شده باشد هوای کافی به گاز نمی‌ رسد و مکش هوا به داخل مشعل با مشکل مواجه می شود.

برای رفع این مشکل باید سری مشعل و درون لوله ها را به خوبی تمیز کنید. پس از تمیز کردن سری مشعل را تنظیم کنید تا هوا به راحتی در آن جریان یابد. مته نامناسب سوراخ ها، کثیفی اوریفیس، وجود لبه های تیز و پلیسه در مشعل نیز مکش هوا را کاهش داده و رنگ شعله زرد می‌شود.

آشنا بودن به علت زرد سوختن شعله اجاق گاز یا نارنجی سوختن شعله اجاق گاز و شناسایی علائم خطر کمک کننده‌ی خوبی است تا شما زودتر نسبت به برطرف کردن مشکل اجاق گاز خود اقدام نمایید. با این کار جلوی خسارت های مالی و جانی که در آینده ممکن است اتفاق بیفتد را خواهید گرفت. برای برطرف ساختن مشکل اجاق گاز از افراد متخصص و ماهر کمک بخواهید.

مطالب پیشنهادی

انتشار در شبکه های اجتماعی:

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر مطالب :

نقاشی ساختمان در شمال
تزئینات ساختمان

نقاشی ساختمان در شمال

نقاشی ساختمان در شمال شامل چه مواردی می باشد؟ نقاشی ساختمان در شمال می‌تواند شامل موارد زیر باشد: نقاشی دیوارهای خارجی ساختمان: این نوع نقاشی‌ها

بیشتر بدانید>>
محوطه سازی در شمال
بازسازی ساختمان

محوطه سازی در شمال

محوطه سازی حیاط شامل چه می باشد؟ محوطه سازی حیاط شامل انجام فعالیت‌های مختلفی است که هدف آن تغییر و بهبود ظاهر و استفاده از

بیشتر بدانید>>
طراحی کف حیاط ویلا در سال 1402
بازسازی ساختمان

طراحی کف حیاط ویلا

طراحی کف حیاط ویلا شامل چه می باشد؟ طراحی کف حیاط ویلا شامل عناصر زیر می‌باشد؟؟ با ما همراه باشید. طراحی کف حیاط ویلا شامل:

بیشتر بدانید>>